Yeni Yeni'den


  Sema Şimşek Hakkı

  Paylaş
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:43 pm

  oyuncu ile ilgili çalışmalarınızı&resimlerini ve yorumlarınızı burda paylaşabilirsiniz...
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:47 pm


  24 Şubat 1976\'da Almanya\'da doğdu. Sekiz yaşında Türkiye’ye döndü. Mimar Sinan Üniversitesi\'ni kazanmasına rağmen maddi nedenlerden dolayı okuyamadı. Mankenliğe lise yıllarında başladı. 1994 yılında Best Model Of Turkey birincisi oldu. 1995 Best Model Of The World\'de dördüncü seçildi. 1998 yılında düzenlenen Paris Moda Haftası\'nda Jean Louis Scherrer\'in defilesinde yer aldı. 2001 yılında kendisi gibi model olan Burak Hakkı ile evlendi. .
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:47 pm

  SEMA ŞİMŞEK
  Kimseye bulaşmayan, çok asil bir manken imajınızı özel olarak mı koruyorsunuz?
  Uğraştığım bir şey değil ama böyle oldu. Yetiştirilme tarzımdan olduğunu düşünüyorum. Sorumlu olduğum insanlar var: Ailem. Onlara layık olmaya çalışıyorum.
  Buna rağmen nasıl iş buluyorsunuz?
  Bunu hakikaten ben de merak ediyorum. Herhalde işimi disiplinli yaptığım için. Söylenen saatte giderim, verilen işleri yaparım. Kıyafetler bazen itici olsa da giyerim. Belki de bu yüzden onlara göre iyi bir mankenim.
  Süper modellik diye bir müessese var mı?
  Yok, manken mankendir. O, bazı mankenlerin basına malzeme vermelerinden kaynaklanan bir şey. Ben o malzemeyi veremiyorum, içimden gelmiyor. Zaten benle röportaj yaptıklarında mantıklı bir şey söylediğimde onu yayınlamıyorlar.
  Nasıl bir hayatınız var?
  İşim gerçekten renkli geçiyor. Ama onun dışındaki her şey gayet mütevazı, bir eşi, ailesi olan, evinde yemek yapan, evi silip süpüren, yerleri temizleyen, kocasını fırçalayan gayet normal bir insanım.
  Eşinizin manken olması halden anlamaya sebep oluyor mu?
  Oluyor. Başıma gelen kazalarda özellikle anlayışla karşılamasına sebep oluyor. En son Hammam'daki bir defilede yine göğsüm açıldı. Sabit bir ceket değildi, rüzgâr da vardı, açıldı. Ben kapatıyorum, rüzgar açıyor!
  11 sene evvel niye başladınız bu işe?
  Çünkü çok sevdim. Okulda defile düzenlenmişti ve iki ay öncesinden eğitime başlamak üzere öğrenciler arasından manken seçtiler. Ve tabii ki kadroda ben de vardım. Defile öncesi yaşadığım heyecan bana acayip mutluluk verdi. Daha 16 yaşındaydım. Ağlamıştık arkada... Ama defile bittikten sonra o heyecanı çok sevdim ve manken olmak istedim. Çok mütevazı biri olarak başladım. İş görüşmelerine cebimde otobüs biletlerimle giderdim. Annemden daha fazla para isteme hakkım yoktu.
  İş seçer misiniz?
  Yıldırım Mayruk defilesi benim için çok önemli. Elbette benden de bir gün vazgeçilecek, elbette o günler de gelecek. Belki çocuk sahibi olmak istediğim zaman, belki gerçekten yaşlanmış olacağım. Çok üzülebilirim ama gerçekten en iyi şeyleri yaptığıma inanıyorum.
  Evliliğinizde hiç kıskançlık yok mu?
  Yok. Çünkü güven var. Ben Burak'ı çok iyi tanıyorum, o da beni. Tamamen güvenle alakalı bir şey. İki ay Urfa'ya gidecek dizi çekimine; ne yaptığını bilemezsin ki! Sürekli şüphe edemezsin... Sadece ev işlerini yürütmekte biraz zorlanıyorum!
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:48 pm

  Kurtlar Vadisi Pusu’da sadece ahlâklı mankenler var
  Başarılı mankenler Sema Şimşek ve Zeliha Çal, Kurtlar Vadisi Pusu’daki rolleriyle dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar.

  Şimşek ve Çal, “Sadece güzel olduğu için ekranda boy gösteren mankenlerden değiliz. Biz, sansasyonsuz hayatımız ve yeteneğimiz nedeniyle bu diziye seçildik” şeklinde konuşuyorlar.

  Başarılı mankenler Zeliha Çal ve Sema Şimşek, Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki performanslarıyla çoktan konuşulmaya başladılar. Zeliha Çal, dizide genetik mühendisi Asu’yu canlandırıyor. Sema Şimşek ise Davut Tataroğlu karakterinin kızı İnci rolünde. Bu dizi, ikisinin de ilk oyunculuk deneyimi değil. Sema Şimşek daha önce İstanbul Şahidimdir ve Azat, Zeliha Çal da Efsane ile İşte Benim dizilerinde oynadı. O diziler reyting kurbanı oldu ama onlar yılmadı. Yeni konseptiyle ekranlara dönen Kurtlar Vadisi Pusu ile tekrar karşımıza çıktılar. Vadinin, aralarında Nefise Karatay ve Sema Öztürk’ün de olduğu 4 kadın oyuncusundan ikisi de onlar... Sema Şimşek ve Zeliha Çal ile diziyi ve oyunculuğu konuştuk.

  Neden oyuncu olmak istediniz?
  Sema Şimşek: Hep oyuncu olmak istedim, ama boyum engel oldu. Birçok diziden teklif aldım ama partnerle oluşan boy farkı nedeniyle o yapımlarda oynayamadım. Kurtlar Vadisi Pusu ekibine boyumu tolere ettikleri için minnettarım. Sayısını hatırlamadığım kadar reklam filmim var. Çok kısa saniyelerde mimiklerle çok şey anlatmaya çalışıyorsun. Reklam filmlerinde piştiğimi düşünüyorum.
  Zeliha Çal: Ben tesadüfen oyuncu oldum. Kurtlar Vadisi Pusu’nun uzun soluklu bir iş olacağını biliyorum ve bu, bana güven veriyor. 10 yıldır mankenlik yapıyorum ve reklamlarda oynuyorum. Defilelerde de giydiğimiz kıyafetin karakterini yansıtıyoruz. Ben oyunculuk eğitimi de aldım. Usta oyuncu Ayla Algan’dan aldığım dersler bana çok şey kattı.

  Sizce Türkiye’de neden oyuncu olmak isteyen mankenlere tepki gösteriyorlar?

  Z.Ç: Cameron Diaz ve Julia Roberts da oyuncu olmadan önce mankenlerdi. Yeteneğin yoksa üzerine ne eklersen ekle başarılı olamazsın. Biz mankeniz ve güzel insanlarız. Güzelliğin altını yetenekle doldurmak gerek.
  S.Ş: Pastadaki dilim sayısı azalıyor. Bütün olay o. Ekran güzel insan sever. Biz, sadece güzel olduğu için ekranda boy gösteren mankenlerden değiliz.

  Vadi kadını olmayı nasıl başardınız?
  S.Ş: Doğru yaşam biçimini seçmiş, özel hayatına dikkat eden, takdir edilen hayatları olan mankenleriz. Ahlaklı hayatlar yaşıyoruz. Bu nedenle bize teklif getirdiklerini düşünüyorum. İkimiz de diziyle bir sezonluk anlaşma imzaladık.
  Z.Ç: Sema ile uzun yıllardan beri çalışıyoruz. İşlerimizi doğru düzgün yapmaya çalışan insanlarız. Bize teklif getirmelerinin nedeni bulunduğumuz camiadaki sansasyonsuz duruşumuz. Yani sadece güzel olduğumuz için bu dizide değiliz.

  Artık diziyi kadınlar da izleyecek
  Peki önceki Kurtlar Vadisi’ni izlediniz mi?
  S.Ş: Her bölümünü izlemedim ama herkesin tartıştığı, konuştuğu bir diziydi.
  Z.Ç: Birkaç kez izlemiştim. Erkeklere hitap ediyordu. Şimdi bizler geldik, kadınlar da izleyecek.

  Sansasyona bulaşmamış isimler olarak, içerdiği şiddet duyguları nedeniyle çok eleştirilen bir dizidesiniz. Tepkilerden çekinmiyor musunuz?
  S.Ş: Hayatın içinde de şiddet var. Bana teklif geldi ve bir saniye düşünmeden kabul ettim.
  Z.Ç: Sevilmesinin en büyük nedeni çok gerçekçi konuların işlenmesi. Bana akşam teklif geldi ve hemen kabul ettiğimi bildirdim. Neden çekineyim ki?

  Bu ara yapım şirketlerinin yasakları gündemde. Size uygulanan yasaklar var mı?

  S.Ş: Bu projenin kalitesine leke getirecek hiçbir şey yapmamamız gerekiyor. Ama biz zaten bu nedenle rollerimize seçildik.
  Z.Ç: Bana “Reklam filmi ve defilelerde seçici davran. Senaryoyu beraber okuyalım, istersen” dediler. Arkamızda olmaları, bizi korumaları çok güzel.

  Bu dizinin kariyerinize nasıl bir katkısı olacağını düşürüyorsunuz?
  S.Ş: Bu kadar iyi oyuncunun içinde bir şey öğrenmeden durmak mümkün değil. Kendimi konservatuvarda gibi hissediyorum.
  Z.Ç: Aslında en iyi okullardan biridir setler. Bu dizide kim rol almak istemez ki. Çok şey öğreniyoruz.

  Bu dizide oynamak hayatınızı nasıl değiştirdi?
  Z.Ç: Hiçbir değişiklik yok. Aynen devam ediyor.
  S.Ş: Hayatımı değiştirecek şey tanınmak ve tanınmamak. Ama çok iyi tepkiler alıyorum. Arkadaşlarım ve eşim Burak Hakkı çok sevdi diziyi.

  Sette az kadın olduğu için kıymetimiz biliniyor
  Kadrosunun büyük bölümü erkek oyunculardan oluşan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde 4 kadın oyuncu arasındaki Sema Şimşek ve Zeliha Çal, sette rekabetin olup olmadığı yönündeki sorumuza şu yanıtı veriyorlar: “Ekranda birbirimizi yiyoruz ama sette herkes dost. Bu setteki kadınların hepsi kendini ispatlamış kişiler. Tam tersine birbirimize yardım ediyoruz. Kompleksli insanlar değiliz. Set aralarında ’Nasıl yapalım’ diye birbirimize soruyoruz. Aramızda çok güzel bir diyalog var. Sette az sayıda kadın oyuncu olduğumuz için kıymetimiz de biliniyor. Mankeniz diye tavır almıyorlar. Oyunculuk adına çok şey öğreniyoruz. Oyunculuğu çok istiyorduk. Bu dizi bize beklediğimizden daha çok şey kazandırıyor.”
  Şimşek ve Çal ayrıca birçok kişinin aksine, Polat Alemdar’ın karakterindeki bir adamın korkulacak bir yanı olmadığını düşünüyorlar. İkili, “Polat gizemliliğinin içinde çekiciliğini kullanıyor. Korkulacak değil, merak uyandıracak bir gizemi var. Ayrıca güçlü. Kadınlar için güç de karizmatiktir” diyorlar.
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:49 pm

  Çocuğumu utandırmam

  Türkiye'nin en başarılı modellerinden biri Sema Şimşek... Şimdi atv'nin yeni dizisi "İstanbul Şahidimdir"de başrol oynuyor. Şimşek, mankenlikte koyduğu sınırları oyunculuğa da taşıyor.

  Türkiye'nin en başarılı modeli kimdir diye sorsanız çoğunluğun 'tek geçeceği' isimdir Sema Şimşek... Gerek zerafeti gerekse de iş ahlâkı açısından manken adaylarının örnek aldığı bir isim... Ama ünlü mankenin esas bombası atv'nin yeni dizisi "İstanbul Şahidimdir"de patlayacak. Şimşek, Meral Okay'ın yazdığı dizide üç Adanalı kızdan birini, Ece'yi oynuyor.

  ROL, SEMA ŞİMŞEK İÇİN YAZILDI
  Ece, duygusal, sevgilisi için ailesini ve iki dostunu terk etmiş genç bir kız... Yurda geri dönüyor ve hayatı değişiyor. Sema ile Ece'nin aslında en çok benzeşen yanları ikisinin de dostlarına verdiği önem... Zaten Meral Okay, Ece ile Sema'nın ne denli yakın olduklarını keşfetmiş ki Ece'yi hep Sema Şimşek'i düşünerek yazmış. Şimşek kendisine bu rol teklif edildiğinde biraz tedirgin olmuş: "Korktum. Ama eksiklerimi kapatmak için var gücümle çalışacağımı biliyorum. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Teklifi kabul etmemem mümkün değildi."

  'KURALCI BİR İNSANIM'
  Sema Şimşek prensip sahibi bir insan olduğunu ve yaptığı işe saygı duyduğunu söylüyor: "Bu zamana kadar sadece işim neyi gerektiriyorsa onu yaptım ve bu bundan sonra da böyle olacak. Her insanın kendi doğruları vardır. Benim doğrum da bu!" Bu yüzden de mankenlikteki sınırlarını oyunculuğa da taşıyor Sema Şimşek. Yani her defileye çıkmayan, her şeyi giymeyen Şimşek her sahneyi de oynamıyor: "Oyunculukta sınırlarım var. Çırılçıplak olmak ya da ciddi bir sevişme sahnesi beni zorlar. Öpüşmeyi kastediyorsanız böyle bir sınırım yok. Sorumlu olduğum insanları düşünüyorum. En önemlisi de eşimi ve doğmamış çocuğumu."
  Buge CANKAT
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:51 pm

  eskilerden bi roportaj

  20:30 Yerli Dizi "İstanbul Şahidimdir"

  Öyküsünü Meral Okay'ın yazdığı İstanbul Şahidimdir bu akşam atv'de başlıyor
  Öykü-proje tasarımı Meral Okay'a ait "İstanbul Şahidimdir" bu akşam atv'de start alıyor. Yönetmenliğini Türkan Derya'nın üstlendiği dizide başrolleri Emre Kınay, Rutkay Aziz, Özkan Uğur, Uğur Polat, Ayça İnci, Öykü Serter, Sema Şimşek ve Seyyal Taner paylaşıyor.

  Büyük şehir yaşamı
  Hikâye, tam da adı gibi; İstanbul gibidir. İçinde barındırdıkları kadar cesur, cömert, yoğun ve karmaşık... Dizide, Tarsus Amerikan Koleji'nde başlayan arkadaşlıkları dostluğa dönüşen 3 genç kadının var olma, aşık olma, ya da olamama hali karşımıza çıkacak. Nişantaşı'nın göbeğinde, tasarımcı imzalı kostümler ve mobilyalara rağmen bir destan nasıl yaşanır ve yaratılır yine İstanbul kendi tezatı ile gösterecek bizlere...

  22:30 Yarışma "Ünlüler Çiftliği"

  8 ünlü, medeniyetten uzakta, bir çiftlikte başbaşa... Dünyanın en ünlü reality show'u atv'de başlıyor: "Ünlüler Çiftliği"... Yarışmacılar hayvanlara bakacak, süt sağacak, peynir yapacak
  Yeni yayın döneminin en farklı programını atv gerçekleştiriyor. "Ünlüler Çiftliği"nde kamuoyunun çok yakından tanıdığı 8 ünlü isim, 7 hafta boyuncu her türlü lüksten uzak bir çiftlikte yaşayacak ve yarışacak.

  Dünyada olay yarattı
  "Ünlüler Çiftliği-The Celebrity Farm" Fransa, İtalya ve Yunanistan'da olay olmuş bir yapım... İzlenme rekorları kıran programda ünlü isimler, yerleşim merkezinden uzakta, hiç bir ulaşım aracının kolaylıkla ulaşamadığı, elektriği ve suyu olmayan, iki odadan oluşan bir çiftlik evine yerleşecek. Belki de daha önce sadece filmlerde, televizyon ekranında gördükleri bir hayatı birlikte paylaşacaklar. Yarışmacı ünlüler her gün günlük işlerini yapacak, hayvanlara bakacak, çiftlik imkanlarıyla yiyecek-içeceklerini sağlayacaklar. Kendi peynirlerini kendileri yapacak, süt sağacak, tavukların yumurtalarını toplayacak, yakındaki kaynaktan su taşıyacak, ekmek yapacaklar. Yani alıştıklarının çok uzağındaki koşullarda hayatlarını sürdürecekler.

  Tam bir köy hayatı
  Yanlarına sadece taşıyabilecekleri kadar eşyalarıyla bu serüvene başlayacak, elektrik ve su olmadan, toprak ve hayvanlarla uğraşıp köy hayatı yaşayacak bu ünlüler acaba kimler olacak?

  Canlı yayın Laila'dan
  Ekranseverler, Hereke'nin dağlarında inşa edilen iki odalı çiftlik evine yerleşecek 4'ü erkek, 4'ü kadın 8 ünlüyü "Laila'- dan yaylaya..." sloganıyla Laila'dan canlı olarak yapılacak yayında tanıyacak. Her Salı yapılacak SMS oylamasıyla "Çiftlik Ağası" seçilecek. Ağa ise elenmeye aday iki ismi belirleyecek. Bu iki adaydan hangisinin elenip, hangisinin yoluna devam edeceği ise cuma günleri yapılacak SMS oylamasıyla ortaya çıkacak.

  40 yaşında tüm Türkiye'nin tanıdığı ünlü bir ailenin kızı.
  35 yaşında başarılı bir müzisyen, besteci ve yorumcu.
  Sesiyle, güzelliğiyle gündemdeki bir şarkıcı. 29 yaşında.
  30'un üstünde filmde rol alan 36 yaşında yakışıklı aktör.
  28 yaşında, güzelliği ve yorumuyla ön planda bir şarkıcı.
  Genç kızların sevgilisi sunucu-komedyen. 28 yaşında.
  26 yaşında oyuncu-DJ Türkiye'nin en güzel kızlarından biri
  42 yaşında Türkiye'nin en büyük taklit ustalarından
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:52 pm  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 3:53 pm


  eklediğim tüm resimler ve yazılar alıntıdır
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 8:20 pm
  resimlerin hepsi alıntı
  avatar
  gülnur
  Ogrenci
  Ogrenci

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 125
  Yaş : 24
  Nerden : Aslımın & Burağımın kalbinden
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  0 / 1000 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 09/08/08

  Geri: Sema Şimşek Hakkı

  Mesaj tarafından gülnur Bir Paz Ekim 12, 2008 8:20 pm

  bunlar benden :


   Forum Saati Paz Mayıs 20, 2018 1:55 pm