Yeni Yeni'den


  ricky martin

  Paylaş
  sevgi sihirbazı
  sevgi sihirbazı
  Admin
  Admin

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 3524
  Nerden : izmir
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 21/02/08

  ricky martin

  Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Bir C.tesi Şub. 23, 2008 5:53 am

  kişiyle ilgili yorum ve paylaşımlarınızı bu başlıkta yapabilirsiniz
  sevgi_arsızı
  sevgi_arsızı
  Moderator
  Moderator

  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1941
  Yaş : 30
  Nerden : yukardaki tebessümün içinde tutsak......
  Ruhsal Durumum: :
  Durumum: :
  Katılımı : :
  100 / 100100 / 100

  Takımı :
  Kayıt tarihi : 27/02/08

  Geri: ricky martin

  Mesaj tarafından sevgi_arsızı Bir Çarş. Mart 05, 2008 5:36 pm  Sempatisi ile genç kızların, hareketli Latin ezgileriyle hatırı sayılır bir kitlenin hayranlığını kazanan Ricky Martin 24 Aralık 1971'de Porto Rico'da doğdu. Asıl adı Enrique Martin Morales olan şarkıcının müzik yaşamı, yaşadığı yerdeki kilisenin çocuk korosuyla ve okul gösterileriyle başladı. Hatta 6 yaşında televizyon reklamlarında bile oynadı. Profesyonel sahne sanatları ve müzik dersi alan Martin, 13 yaşındayken en az onun kadar sempatik ve yetenekli gençlerden oluşan “Menudo” adlı müzik grubuna katıldı. Yeteneği kısa sürede grubun solistliğini almasını sağladı. 5 yıl sonra, artık grup için yaşlı olduğuna inanan profesyonel bir müzisyen gibi Menudo'dan ayrıldı. Liseyi bitirip, kısa bir süre New York'ta yaşadıktan sonra özlem duyduğu sahnelere geri döndü. Ama müzik değil, tiyatroyla! Yine de bu süreç kariyerinde çok önemli bir rol oynadı.
  1991'de kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı ama asıl şöhret 1993'de “Me Amaras” adlı ikinci albümle geldi.Latin müziğinin en ünlü sanatçıları arasındaki yerini almasını sağlayan “Me Amaras” ile gelen popülarite, zaten oyunculuk deneyimi olan Martin’in televizyon dizileriyle haşır neşir olmasına vesile oldu. Hatta dizilerdeki başarısı Broadway'den bile fark edildi; Zaten Sefiller müzikalinde Marius rolünü oynama şansını da ancak böyle yakalayabilirdi…
  1995'de rock, flamenko ve Latin dans müziği etkileri ile dolu üçüncü albümü “A Medio Vivir”i çıkardı. 3 yıl sonra “Vuelve” ile Latin listelerinde 1 numaraya çıktı. Ayrıca o sene dünya kupası için bestelenmiş "La Copa De La Vida" (Hayatın Kupası) single'ı 30'dan fazla ülkede 1 numaraya yerleşince "En İyi Latin Pop Şarkıcısı" kulvarında Grammy ödülü kazandı. Aynı zamanda 1-2-3'ün İspanyolca versiyonunun "un dos dres" olduğunu tüm dünyaya öğretti. Eee artık İngilizce albüm yapmanın zamanı gelmişti…Emeline çok geçmeden ulaştı! 1999’da kendi adıyla çıkardığı İngilizce albümü ilk haftalarda 660 bin satınca kariyerinin en büyük ticari patlamasını yaptı; Martin artık uluslararası kulvarda tanınan bir star olmuştu. Albümün Avrupa baskısında “Private Emotion” adlı parçada Sertab Erener’le yaptığı düet ülkemizde de çok konuşulmuştu. 2000 yılında “Sound Loaded” ile 15 milyonluk satış grafiği yakaladı ve dünyaca ünlü bir süperstar olduğunu kanıtladı. Ricky Martin geçtiğimiz haftalarda tamamı İspanyolca şarkılardan oluşan son albümü 'Almas Del Silencio' ile nihayet aslına döndü. Latin ezgileriyle yine herkesin içini kaynatan şarkıcı kuşkusuz ülkesinin dünyadaki en önemli temsilcilerinden. Bunu da oldukça iyi kıvırıyor!


  _________________

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 10:01 pm